2020’NİN İLK FUARINDA FETHİYE’YE YOĞUN İLGİ
Telefon : 0252 614 11 15
Faks : 0252 614 57 91
E-Posta :
Öneri Şikayet Kutusu
Üye Anket Formu
Fethiye

“Tüccar; milletin emeği ve üretimi kıymetlendirmek için; eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır.

M.K.Atatürk”

 
Babadağ Teleferik Projesi İhale Dosyalarını İndirmek İçin Tıklayınız
 
BİZE DANIŞIN
fto İş Sağlığı ve Güvenliği
soru sorun>>
fto GEKA, Hibe Ve Teşvikler
soru sorun>>
fto Ticaret Sicil İşlemleri
soru sorun>>
fto Sektörel Sorunlar
soru sorun>>
fto Dış Ticaret
soru sorun>>
 
E-Posta Duyuru
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile ilgili duyurulardan haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılın.
 
Etkinlik Takvimi
   
Sanal Fuar
 
Sanal Fuara Katılın & Gezin
 
 
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Projeleri
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Hizmetleri
 
 
Web Sayfamızı Beğeniyor Musunuz?
 
 
2020’NİN İLK FUARINDA FETHİYE’YE YOĞUN İLGİ
738 Kişi tarafından okundu 20/01/2020
 
 
 Açıklama

Fethiye’nin 2020 yılı uluslararası tanıtım çalışmaları Hollanda Utrecht Fuarı ile start aldı. Fethiye Turizm Konseyi’nin organizasyonu ve YDA Dalaman Havalimanı ve Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın katkıları ile 15-19 Ocak 2020 tarihleri arasında gerçekleşen Utrecht Uluslararası Turizm Fuarı’nda Fethiye yoğun ilgi gördü. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, fuarın Fethiye’nin uluslararası alanda tanıtım açısından önemli bir başlangıç olduğunu söyledi.

Londra ve Berlin’den sonra Avrupa’nın en önemli ve yüksek katılımlı turizm fuarı olan ve bu yıl 50’ncisi düzenlenen Utrecht Turizm Fuarı’nda Fethiye Tanıtım masası ile Fethiye etkin şekilde tanıtıldı. Fuarı değerlendiren Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 628 metrekarelik alanla en büyük katılımcı olduğu fuarda 1100’ün üzerinde katılımcı yer aldığını hatırlatarak, şunları söyledi:

“FTSO olarak 2020 yılının ilk fuarı olan Utrecht Fuarında bölgemizi en etkin şekilde tanıtmak için Fethiye Turizm Konseyi paydaşlarımızla birlikte en iyi şekilde hazırlandık. Bu noktada YDA Dalaman Havalimanı işletmesine katkıları için ayrıca teşekkür etmek isterim. Bölgemizin farklı yönleriyle tanıtıldığı tanıtım masasında Odamız tarafından hazırlanan adaçayı, defneyaprağı gibi bölgemizin yöresel ürünlerinin yanı sıra bölgemizin hazineleri Ölüdeniz, Babadağ, Saklıkent, Kayaköy, Göcek ve Çalış’ın tanıtıldığı İngilizce ve Flemenkçe dillerindeki broşürler, kitap ayraçları yer aldı. Fuarın ilk günü düzenlenen ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un açılışını yaptığı kokteyl yoğun katılımla geçekleştirildi. Açılış sonrası Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy, Fethiye tanıtım masasını ziyaret ederek bilgi aldı. Türk misafirperverliğinin de fuarda Fethiye adına görevli arkadaşlar tarafından sergilendiği Fethiye tanıtım masasına katılımcılar, fuar boyunca özellikle de halka açılan son iki günde yoğun ilgi gösterdi. Yoğunlukla Kuzey Avrupa ülkelerinden yoğun katılımın olduğu fuarla, Fethiyemizin bu ülkelerdeki pazar payının arttırılması çalışmalarına hız verilmiş oldu. Her yıl ortalama 100 bin ziyaretçi misafir eden Utrecht Turizm Fuarı, bölgemizin tanıtımı açısında verimli şekilde tamamlanması memnuniyet verici.

Dalaman’a inen Hollandalı turist sayısı 50.000’e yaklaşırken bu sayının önümüzdeki yıllarda uçak sefer sayılarının da artması ile birlikte 70-80 binlere ulaşması hedefleniyor. Avrupa’nın dört yanında yapılacak tanıtım çalışmaları ile hedef pazarları arttırarak az sayıda pazara bağlı olmanın risklerinden de uzaklaşıyoruz. Utrecht Turizm Fuarı ile başlayan tanıtım çalışmalarımız Şubat ayında EMITT, Mart ayında Berlin ve Moskova fuarları ile etkili şekilde devam edecek.” 

 
 
Web Tasarım Birdenbire Tüm hakları Fethiye Ticaret ve Sanayi  Odası'na aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz. ©2007