FETHİYE EMITT`TEN ÖDÜLLE DÖNDÜ
Telefon : 0252 614 11 15
Faks : 0252 614 57 91
E-Posta :
Öneri Şikayet Kutusu
Üye Anket Formu
Fethiye

“Tüccar; milletin emeği ve üretimi kıymetlendirmek için; eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır.

M.K.Atatürk”

 
Babadağ Teleferik Projesi İhale Dosyalarını İndirmek İçin Tıklayınız
 
BİZE DANIŞIN
fto İş Sağlığı ve Güvenliği
soru sorun>>
fto GEKA, Hibe Ve Teşvikler
soru sorun>>
fto Ticaret Sicil İşlemleri
soru sorun>>
fto Sektörel Sorunlar
soru sorun>>
fto Dış Ticaret
soru sorun>>
 
E-Posta Duyuru
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile ilgili duyurulardan haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılın.
 
Etkinlik Takvimi
   
Sanal Fuar
 
Sanal Fuara Katılın & Gezin
 
 
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Projeleri
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Hizmetleri
 
 
Web Sayfamızı Beğeniyor Musunuz?
 
 
FETHİYE EMITT`TEN ÖDÜLLE DÖNDÜ
724 Kişi tarafından okundu 04/02/2020
 
 
 Açıklama

Fethiye, 24’üncü Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm Fuarı EMITT’te verilen Turizm Merkezleri Dalında En İyi Destinasyon Tanıtımı Ödülü’nü birlik beraberlik içinde kutladı. Turizm Konseyi toplantısına katılan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Fuarda bizi yalnız bırakmayan, Fethiyemizin tanıtımına emeği geçen tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz.” dedi.

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın (FTSO) ev sahipliği yaptığı Fethiye Turizm Konseyi, EMITT fuarını değerlendirmek ve EMITT’te Fethiye standına verilen Turizm Merkezleri Dalında En İyi Destinasyon Tanıtımı Ödülü’nü paylaşmak üzere 4 Şubat 2020 Salı günü Fethiye Belediye Başkanı Alım Karaca başkanlığında toplandı. Toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli, FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, FETOB Başkanı Bülent Uysal, İMEAK Deniz Ticaret Odası Fethiye Şubesi adına Mehmet Eskici, YDA Dalaman Hava Limanı İş Geliştirme Direktörü A. Orçun Songur, TÜRSAB BTK adına Salih Aykul, Emre Başaran, FETAV adına Dilek Dinçer, SKAL adına Uğur Serindağ, Selin Saraç, FTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kemal Hıra, FTSO Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Dim, FTSO Meclis üyeleri Muhammet Kökten ve Selamettin Yılmaz, FTSO Genel Sekreteri Ezgi Kullukçu Fethiye Belediyesi’nden Gencay Güngör ve Halime Ok, FETOB adına Çiğdem Aksu, Tolga Doğan, Ölüdeniz Turizm Kooperatifi adına Musa Ünsal katıldı.

EMITT’ten ödüllü ve mutlu döndük

Toplantının açılış konuşmasını yapan Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, Fethiye’nin EMITT’e,  Kaymakamlığından Belediyesine sivil toplum kuruluşlarından işletmecilerine kadar birlik ve beraberlik içinde katılım sağladığına dikkat çekerek, şunları söyledi:

“Birlik beraberliğimiz Turizm Konseyi ile başladı. Sayın Oğuz Bolelli başkanlığında bu birlikteliğimiz devam ediyor. Birlikte çalışınca da başarıya ulaşıyoruz. EMIIT fuarına da birlik beraberlik içinde topluca katıldık. Güzel bir fuar oldu. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası olarak ilk defa bir fuardan bu kadar mutlu döndük. Standımız çok ilgi gördü, yoğun geçti. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Gürün’ün katkısı çok önemli. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Osman Gürün’e Fethiye Kaymakamımız Sayın Muzaffer Şahiner’e ve Belediye Başkanımız Sayın Alim Karaca’ya Turizm Konseyi adına her zaman olduğu gibi bu fuarda da turizm sektörümüze verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.

Aldığım bilgilere göre daha önce Fethiye’ye gelmemiş birçok acenta gelip firmalarımızla görüşme yapmış. 2020 yılının daha iyi olacağına inanıyorum. Ödül ile başarımızı taçlandırdık.

Fuarların büyük katkısı var. Tabi bunun yanında dijital tanıtım da önemli. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası olarak her zaman destek olacağız. Bu yıl Babadağ Teleferik Projemiz de bitecek. Biz daha önce de söz vermiştik. Bütün fuarlara Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası en büyük desteği ve katkıyı sağlayacak dedik. Önümüzdeki yıldan itibaren teleferik geliri Odamıza gelmeye başlayacak ve bu fuarlara biz Oda olarak çok daha büyük katkılar sağlayacağız.”

Ödül, amacımıza ulaştığımızı gösteriyor

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca da toplantıda yaptığı konuşmada, “Birlik ve beraberliğin bizleri nereye getirebileceğinin en güzel örneğini EMITT Fuarı’nda yaşadık.” dedi. Fethiye standına olağan üstü bir ilgi olduğunu kaydeden Alim Karaca, “Dünyanın en prestijli fuarlarından biri haline gelen EMITT fuarında bize layık görülen bu ödül, amacımıza ulaştığımızı gösteriyor. Ulusal basının da Fethiye’ye ilgisi yoğundu. Bu beni gerçekten memnun etti. Turizm adına bir şeyler yapmak istiyorsak geleceğimiz adına hep beraber el ele, kol kola yürümek zorundayız.  Amacımız siyaset yapmadan Fethiyemize katkı sunmaktır. Fethiye Ticaret Odamıza, Esnaf Odamıza, FETOB ve tüm sivil toplum kuruluşlarına verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum. Böyle olunca Fethiye güzel oluyor. En iyi Destinasyon ödülü de bizim gerçekten amacımıza ulaştığımızı gösteriyor.” diye konuştu.

Toplantıda söz alan Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir de EMITT’in dünyanın en önemli fuarlarından biri olduğunu vurgulayarak Fethiye’ye standına olan yoğun katılımın ve standın ödüle layık bulunmasının memnuniyet verici olduğunu ifade etti. Soydemir, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca başta olmak üzere katkı sunan belediye çalışanlarına ve destek veren kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.

Mülki amirlerimizin desteği turizmcilere güç veriyor

FETOB Başkanı Bülent Uysal da yaptığı konuşmada, Başkan Karaca’ya ve belediye çalışanlarına teşekkür ederek şöyle devam etti:

”Fethiye olarak onlarca destinasyon arasında en iyi stant ve organizasyon ödülünü almak gurur verici. Burada Alım Başkanımıza bu bayrağı daha da ileri götürerek aldığımız bu üçüncü ödülle pekiştirdik. Ayrıca Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Gürün Muğla’nın tüm beldelerini bir araya getirdi. İlişkilerimizi arttırdı. Bu yıl bizimle olan Sayın Kaymakamımıza da teşekkür ediyorum.  Mülki amirlerimizin turizmcilerle birlikte olması bizlere güç veriyor. 2020 yılında da turizm açısından daha iyi ve verimli bir sezon geçireceğimize inanıyorum.”

Fethiye, Türkiye’ye örnek olacak projeye hazırlanıyor

Konsey toplantısında konuşan YDA Dalaman Hava Limanı İş Geliştirme Direktörü A. Orçun Songur, Fethiye’nin EMITT fuarında başarılı bir performans sergilediğini belirterek, “Alınan bu ödül ile bunu taçlandırdı. Emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum. EMITT git gide dünyanın önemli fuarları arasında yer almaya başladı. Dijital tanıtım da fuarlar kadar önemli. Biz şu anda birlik olmanın avantajını yaşıyoruz. Fethiye şu anda Türkiye’ye belki de dünyaya örnek olacak bir proje yapacak. Dijital destinasyon yönetimini ilk defa Fethiye uygulayacak. Bu aşamadan sonra gerek fuarlar açısından gerekse dijital dünyada Fethiye hak ettiği yeri bulacak” şeklinde konuştu.

Turizm Konseyi konuşmaların ardından gündeminde yer alan ITB Berlin Turizm Fuarı, MITT Moskova Turizm Fuarına katılım ile Dijital Tanıtım Çalışma gurubu komisyonunun çalışmalarını görüştü. Toplantı toplu fotoğraf çekimi ile son erdi.

 
 
Web Tasarım Birdenbire Tüm hakları Fethiye Ticaret ve Sanayi  Odası'na aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz. ©2007