KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ FİZİBİLİTE ETÜDÜ İHALESİ İÇİN TEKLİFLER ALINDI
Telefon : 0252 614 11 15
Faks : 0252 614 57 91
E-Posta :
Öneri Şikayet Kutusu
Üye Anket Formu
Fethiye

“Tüccar; milletin emeği ve üretimi kıymetlendirmek için; eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır.

M.K.Atatürk”

 
Babadağ Teleferik Projesi İhale Dosyalarını İndirmek İçin Tıklayınız
 
BİZE DANIŞIN
fto İş Sağlığı ve Güvenliği
soru sorun>>
fto GEKA, Hibe Ve Teşvikler
soru sorun>>
fto Ticaret Sicil İşlemleri
soru sorun>>
fto Sektörel Sorunlar
soru sorun>>
fto Dış Ticaret
soru sorun>>
 
E-Posta Duyuru
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile ilgili duyurulardan haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılın.
 
Etkinlik Takvimi
   
Sanal Fuar
 
Sanal Fuara Katılın & Gezin
 
 
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Projeleri
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Hizmetleri
 
 
Web Sayfamızı Beğeniyor Musunuz?
 
 
KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ FİZİBİLİTE ETÜDÜ İHALESİ İÇİN TEKLİFLER ALINDI
185 Kişi tarafından okundu 28/08/2020
 
 
 Açıklama

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın, Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) Fizibilite Desteği kapsamında sağlanan mali destek ile Fethiye ve Seydikemer Küçük Sanayi Sitesi Fizibilite Etüdü” raporu hazırlama projesi için çıktığı hizmet alımı ihalesinde teklifler alındı.

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası, Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) tarafından sunulan 2019 Fizibilite Destek Programı kapsamında başvuruda bulunduğu “Fethiye ve Seydikemer Küçük Sanayi Sitesi Fizibilite Etüdü” projesi için Şubat 2020’de hibe almaya hak kazanmıştı. %100’ü GEKA destekli gerçekleşecek proje kapsamında ilk adım atıldı.  FTSO’nun “Fethiye ve Seydikemer Küçük Sanayi Sitesi Fizibilite Etüdü” raporu hazırlama projesi için çıktığı hizmet alımı ihalesinde son teklif verme tarihi olan 28 Ağustos 2020 tarihine kadar 5 firma teklif verdi. İsteklilerin teknik ve mali tekliflerini içeren ihale dosyaları, 28 Ağustos 2020 Cuma günü saat 15.00’te FTSO Meğri Toplantı Salonu’nda ihale komisyonu tarafından kontrol edilerek, teknik teklif zarfları açıldı ve incelemeye alındı. İnceleme sonunda teknik açıdan uygun bulunan firmaların fiyat teklifleri açılacak.  

Proje kapsamında neler yapılacak?

Proje kapsamında, Fethiye sanayi bölgesinde değişik iş kollarında bakım/onarım ve üretim alanlarında faaliyet gösteren sanayi işletmelerinin uğraşları gereği ihtiyaç duydukları fonksiyonları yerine getirmeye imkan bulabilecekleri, sağlıklı çevre koşullarında verimli olabilecekleri, şehir imar planlarına uygun seçilen araziler üzerinde planlanmış altyapı ve üstyapı tesisleri ile inşa edilecek küçük sanayi sitesinin fizibilite çalışması yapılacak.

Fethiye ve Seydikemer mevcut sanayi sitelerinde yer alan işletmeler belirlenecek, faaliyet konularına göre ayrılacak, sektörel kapasiteleri ve büyüme trendleri ile bölgesel kalkınma ve rekabet gücü açısından analiz edilecek. Paydaş analizi ve arama konferansı gerçekleştirilerek paydaşların beklentileri alınacak; ayrıca ilgili bakanlık kamu kurum ve kuruluşları davet edilecek ve görüşlerinden faydalanılacak.

Yine proje kapsamında başta Muğla olmak üzere Türkiye’deki başarılı sanayi sitelerinin analizi yapılarak ve kıyaslama çalışması gerçekleştirilecek. Küçük Sanayi Sitesi yatırımı için paydaşlar tarafından önerilen ve Çevre Düzeni Planlarına işletilebilecek olası yerlerin uygunluğu araştırılacak. Bu analizler ışığında bölgenin kapasitesine uygun ölçekte, altyapı ve lokasyonda kurulacak sanayi sitesi yatırımının mümkün olup olmadığını, yatırımın faydalarını, sürdürülebilirliğini, riskleri ve engellerini ortaya koyan bir fizibilite etüdü raporu oluşacak.

 
 
Web Tasarım Birdenbire Tüm hakları Fethiye Ticaret ve Sanayi  Odası'na aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz. ©2007