FTSO BAŞKANI OSMAN ÇIRALI‘NIN 10 OCAK BASIN BAYRAMI MESAJI
Telefon : 0252 614 11 15
Faks : 0252 614 57 91
E-Posta :
Öneri Şikayet Kutusu
Üye Anket Formu
Fethiye

“Tüccar; milletin emeği ve üretimi kıymetlendirmek için; eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır.

M.K.Atatürk”

 
Babadağ Teleferik Projesi İhale Dosyalarını İndirmek İçin Tıklayınız
 
BİZE DANIŞIN
fto İş Sağlığı ve Güvenliği
soru sorun>>
fto GEKA, Hibe Ve Teşvikler
soru sorun>>
fto Ticaret Sicil İşlemleri
soru sorun>>
fto Sektörel Sorunlar
soru sorun>>
fto Dış Ticaret
soru sorun>>
 
E-Posta Duyuru
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile ilgili duyurulardan haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılın.
 
Etkinlik Takvimi
   
Sanal Fuar
 
Sanal Fuara Katılın & Gezin
 
 
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Projeleri
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Hizmetleri
 
 
Web Sayfamızı Beğeniyor Musunuz?
 
 
FTSO BAŞKANI OSMAN ÇIRALI‘NIN 10 OCAK BASIN BAYRAMI MESAJI
95 Kişi tarafından okundu 10/01/2021
 
 
 Açıklama

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nün 60. yılı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Osman Çıralı mesajında, Halkın haber alma özgürlüğünün yerine getirilmesi için 7/24 fedakârca çalışan tüm basın çalışanlarına teşekkür etti.

FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, basın çalışanlarına çeşitli haklar sağlayan 212 Sayılı Kanunun 10 Ocak 1961 yılında kabul edilmesi ile kutlanmaya başlayan Çalışan Gazeteciler Günü’nün 60. yılı dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, bilgi çağında en önemli konunun doğru bilgiye, en kısa zamanda ulaşmak olduğunu vurguladı. Halkın haber alma hakkını kullanmasında temel rol oynayan basın, demokrasinin temel unsurlarından biri olduğunu kaydeden Osman Çıralı, “Halkın haber alma özgürlüğüne hizmet ederek, bu kutsal görevi yerine getirmek için 7/24 gece-gündüz demeden fedakârca çalışan tüm basın emekçilerine teşekkür eder, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günlerini en içten dileklerimle kutlarım.” dedi.

Fethiye’de dinamik bir yerel basın olduğunu belirten Başkan Çıralı, yerel ve ulusal basın temsilcilerinin duyarlı habercilik anlayışıyla bölgemizin tanıtılması, sorunlarının dile getirilmesi ve çözüme kavuşturulması noktasında ciddi katkı sağladığını ifade etti. Basın mensuplarının zor şartlar altında,  günün her saatinde halkı aydınlatmak için haber peşinde koştuğunu, kamuoyunun zamanında ve doğru bilgilendirilmesi için tarafsız haber yapma gayretiyle çalıştığını kaydeden Çıralı, mesajında şunları dile getirdi:

 “Tarafsızlık, doğru haber verme, özel hayata saygı, basın kuruluşları ve basın çalışanları için her zaman yol gösterici değerler olmalıdır. Bu değerler çerçevesinde Fethiye ve Seydikemer’de görev yapan tüm basın çalışanlarına teşekkürlerimi sunuyorum. Basınımızla birlikte bugüne kadar Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin sesinin duyurulması ve bölge ekonomisine katkı sağlamak amacıyla birçok ortak çalışmaya imza attık, önümüzdeki dönemde güzel çalışmaları, bölgemize değer katan projelere ilişkin haberleri basınımız aracılığıyla paylaşmaya devam edeceğimize inanıyorum. Özellikle pandemi sürecinde basının sorumluluğu ve görevi daha da arttı. Alınan kısıtlama ve tedbirlerin Odamız üyelerine duyurulmasında basınımızın bize desteği büyük önem kazandı.

Ahlak değerleri esas alarak, dürüst, tarafsız şekilde görevlerini layıkıyla yerine getiren, özverili çalışan, Odamızın sesini, faaliyetlerini üyelerimize ve halkımıza ulaştıran, halkımızın istek ve taleplerini en doğru şekilde kamuoyuna ileten tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlarım.”

 
 
Web Tasarım Birdenbire Tüm hakları Fethiye Ticaret ve Sanayi  Odası'na aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz. ©2007