FETHİYE TURİZM KONSEYİ TOPLANTISI ONLİNE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Telefon : 0252 614 11 15
Faks : 0252 614 57 91
E-Posta :
Öneri Şikayet Kutusu
Üye Anket Formu
Fethiye

“Tüccar; milletin emeği ve üretimi kıymetlendirmek için; eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır.

M.K.Atatürk”

 
Babadağ Teleferik Projesi İhale Dosyalarını İndirmek İçin Tıklayınız
 
BİZE DANIŞIN
fto İş Sağlığı ve Güvenliği
soru sorun>>
fto GEKA, Hibe Ve Teşvikler
soru sorun>>
fto Ticaret Sicil İşlemleri
soru sorun>>
fto Sektörel Sorunlar
soru sorun>>
fto Dış Ticaret
soru sorun>>
 
E-Posta Duyuru
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile ilgili duyurulardan haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılın.
 
Etkinlik Takvimi
   
Sanal Fuar
 
Sanal Fuara Katılın & Gezin
 
 
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Projeleri
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Hizmetleri
 
 
Web Sayfamızı Beğeniyor Musunuz?
 
 
FETHİYE TURİZM KONSEYİ TOPLANTISI ONLİNE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
161 Kişi tarafından okundu 13/01/2021
 
 
 Açıklama

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) tarafından sekretaryası yürütülen Fethiye Turizm Konseyi toplantısı, online video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi. Toplantıda koronavirüs pandemisi nedeniyle sanal olarak gerçekleşecek ‘Travel Turkey İzmir’ Fuarında Fethiye’nin tanıtımının yapılması konusunda görüş birliğine varıldı.

Fethiye’deki turizm paydaşlarının düzenli olarak bir araya geldiği Fethiye Turizm Konseyi 2021 Ocak ayı toplantısına Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli, FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, Fethiye Otelciler Birliği Başkanı Bülent Uysal, TÜRSAB Batı Akdeniz BTK Bölge Temsilciliği Başkanı Özgen Uysal, İMEAK DTO Fethiye Şubesi Danışmanı Mehmet Eskici, FETAV Koordinatörü Dilek Dinçer, YDA Dalaman Havalimanı İş Geliştirme Direktörü Orçun Songur, Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği (Çalış-Der) Başkanı Mete Ay, Göcek Kültür ve Turizm Derneği (Göcek-Der) Başkanı Onur Ugan, Göcek-Der Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Dim, TÜRSAB Batı Akdeniz BTK Bölge Temsilciliği Yönetim Kurulu Üyesi Emre Başaran, Fethiye Belediyesi’nden Gençay Güngör, Turizmci Süleyman Kaya, Mustafa Argın ve FTSO Genel Sekreteri Ezgi Kullukçu katıldı.

Sanal olarak gerçekleşecek ‘Travel Turkey İzmir’ fuarında Fethiye tanıtılacak

Toplantının ilk bölümünde 25-27 Şubat 2021 tarihinde koronavirüs pandemisi nedeniyle dijital olarak düzenlenecek ‘Travel Turkey İzmir’ fuarına katılım konusu görüşüldü. Sanal olarak gerçekleşecek fuarda, Fethiye standının yer alması, ayrıca fuardaki alanlara Fethiye’nin tanıtıcı reklamlarının verilmesi konusunda görüş birliğine varıldı.

Toplantıda ayrıca FTSO tarafından hazırlanan ve Güney Ege Kalkınma Ajansı’ndan (GEKA) hibe alan ‘Echo-Turizmin Farkındayız Eğitim ve Danışmanlık’ projesi hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Bölgemizde eko turizm potansiyeli taşıyan rotalar belirlenerek, faaliyet yürütmeyi hedefleyen katılımcılara, 5 günlük eğitim ve 60 günlük danışmanlık desteği sağlanacak proje için belirlenen Kayaköy, Yeşilüzümlü, Yanıklar ve Saklıkent bölgeleri hakkında değerlendirmeler yapıldı. Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği temsilcisi ve Eko Turizm Uzamanı Emre Karabacak projeye ilişkin katılımcılara bilgi verdi.

Toplantıda Fethiye’nin tanıtımı için yapılacak sosyal medya çalışmaları da gündeme geldi. Fethiye’nin turistik noktalarına ziyaretçilerin fotoğraf çekimi yapmaları için özel alanlar kurulması, sosyal medya tanıtımları için içerik havuzu oluşturulması ve Fethiye’nin sosyal medya harita ve broşürlerinin hazırlanması konusunda çalışma yürütülmesi hususu değerlendirildi.

 
 
Web Tasarım Birdenbire Tüm hakları Fethiye Ticaret ve Sanayi  Odası'na aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz. ©2007