FTSO, ISO 9001:2015 VE ISO 10002:2018 DENETİMLERİNDEN BAŞARIYLA GEÇTİ
Telefon : 0252 614 11 15
Faks : 0252 614 57 91
E-Posta :
Öneri Şikayet Kutusu
Üye Anket Formu
Fethiye

“Tüccar; milletin emeği ve üretimi kıymetlendirmek için; eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır.

M.K.Atatürk”

 
Babadağ Teleferik Projesi İhale Dosyalarını İndirmek İçin Tıklayınız
 
BİZE DANIŞIN
fto İş Sağlığı ve Güvenliği
soru sorun>>
fto GEKA, Hibe Ve Teşvikler
soru sorun>>
fto Ticaret Sicil İşlemleri
soru sorun>>
fto Sektörel Sorunlar
soru sorun>>
fto Dış Ticaret
soru sorun>>
 
E-Posta Duyuru
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile ilgili duyurulardan haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılın.
 
Etkinlik Takvimi
   
Sanal Fuar
 
Sanal Fuara Katılın & Gezin
 
 
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Projeleri
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Hizmetleri
 
 
Web Sayfamızı Beğeniyor Musunuz?
 
 
FTSO, ISO 9001:2015 VE ISO 10002:2018 DENETİMLERİNDEN BAŞARIYLA GEÇTİ
248 Kişi tarafından okundu 16/02/2021
 
 
 Açıklama

Üyelerine kaliteli hizmeti standart hale getiren Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO), Kalite Yönetim Sistemi ISO 9001:2015 ve Müşteri Memnuniyeti Sistemi ISO 10002:2018 belge yenileme denetimlerinden başarıyla geçti.

TOBB Akreditasyon Sisteminin yanı sıra, ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi kalite standartlarını başarıyla uygulayan Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası, kaliteden ödün vermediğini bir kez daha kanıtladı. FTSO, Türk Loydu tarafından gerçekleştirilen ve iki gün süren Kalite Yönetim Sistemi ISO 9001:2015 ve Müşteri Memnuniyeti Sistemi ISO 10002:2018 denetimlerini başarıyla tamamladı. Böylece FTSO, üyelerine ISO standartlarında hizmet sunduğunu ve üye memnuniyetine verdiği önemi belgeleyerek, uyguladığı yönetim sistemleriyle Oda/Borsa camiasının örnek odalarından biri olduğunu ortaya koydu.

Türk Loydu Vakfı Yönetim Sistemleri Baş Denetçisi Haluk Ali Güneş, tarafından online olarak gerçekleştirilen denetim çalışmaları öncesinde yapılan açılış toplantısına FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, Başkan Yardımcısı Kemal Hıra ve Yönetim Kurulu üyeleri Ramazan Dim, Fatih Tufan, FTSO Genel Sekreteri Ezgi Kullukçu ve Oda çalışanları katıldı. Açılış toplantısında konuşan Haluk Ali Güneş, denetimlerin uygunsuzluk bulmak için değil sistemin iyileştirilmesi için yapıldığının altını çizerek, denetimlerin kurumların kendilerini geliştirmek için bir fırsat olduğunu ifade etti.

Online ortamda 15-16 Şubat 2021 tarihlerinde yapılan 2 günlük denetim sırasında Haluk Ali Güneş, FTSO Genel Sekreteri Ezgi Kullukçu ve Kalite ve Eğitim Birimi Sorumlusu Aysun Şanlısoy ile FTSO’nun Kalite Yönetim Sistemi ISO 9001:2015 versiyonu uygulamaları ve ISO 10002:2018 versiyonu Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi uygulamaları hakkında bilgi aldı ve kalite dokümanlarını inceledi. Güneş, FTSO birim sorumluları ile de birebir görüşerek kalite yönetimi ve üye memnuniyeti konularında kanıtları gördü. İki tam gün süren denetimden başarıyla geçen Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası, Kalite Yönetim Sistemi ISO 9001:2015 ve Müşteri Memnuniyeti Sistemi ISO 10002:2018 belgelerini yeniledi.

Denetim çalışmaları sonrasında 16 Şubat Salı günü yapılan kapanış toplantısına ise FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, Başkan Yardımcıları Kemal Hıra ve Mete Ay, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi İbrahim Erdem, Yönetim Kurulu üyeleri Ramazan Dim, Fatih Tufan, Halil İbrahim Öztürk, Emre Başaran FTSO Genel Sekreteri Ezgi Kullukçu ve Oda çalışanları katıldı. Türk Loydu Vakfı Yönetim Sistemleri Baş Denetçisi Haluk Ali Güneş, kapanış toplantısında FTSO’nun her iki standart için yapılan denetimden başarıyla geçtiğini açıkladı. TOBB Akreditasyon sistemi de dahil olmak üzere FTSO’nun kalite sistemlerini en iyi şekilde uygulayan ender odalardan biri olduğunu vurgulayan Güneş, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası yönetiminin ve personelinin kalite yönetim sistemlerini özümseyerek, başarıyla uyguladığını ifade etti. Baş Denetçi Güneş, “FTSO çalışanları kalite yönetim sistemlerini uygulanması konusunda etkin ve yetkin. FTSO, TOBB Akreditasyon sistemi ile kalite yönetim sistemini entegre götürüyor. Bu da kalite yönetim sismenine katkı sağlıyor, güçlendiriyor. İki gün süren denetim sırasında objektif kanıtlar elde ettik. FTSO personeli kalite yönetim sistemlerine hakim. Üye memnuniyetine önem veren bir sistem hakim. Asıl zenginlik farklılıktır anlayışı ile denetimimizi gerçekleştirdik. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası, Kalite Yönetim Sistemi ISO 9001:2015 ve Müşteri Memnuniyeti Sistemi ISO 10002:2018 denetimlerini başarıyla tamamladı.” diye konuştu.

FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı da kapanış toplantısında Baş Denetçi Haluk Ali Güneş’e teşekkür ederek, kalite sistemlerini başarıyla uygulayan Oda çalışanlarını tebrik etti. FTSO’nun dinamik ve kendini sürekli yenileyen, geliştiren bir kadroya sahip olduğunu vurgulayan Osman Çıralı, “Hedefimiz, Fethiye ve Seydikemer iş dünyasına kaliteli hizmet sunmak. Hizmet kalitemizde sürekliliği sağlayarak üye memnuniyeti odaklı uluslararası standartlarda kaliteli hizmet sunmak amacıyla çalışıyoruz.” dedi.

 
 
Web Tasarım Birdenbire Tüm hakları Fethiye Ticaret ve Sanayi  Odası'na aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz. ©2007