BAŞKAN ÇIRALI, FTSO RAPORUNU BAŞKAN KARACA’YA TESLİM ETTİ
Telefon : 0252 614 11 15
Faks : 0252 614 57 91
E-Posta :
Öneri Şikayet Kutusu
Üye Anket Formu
Fethiye

“Tüccar; milletin emeği ve üretimi kıymetlendirmek için; eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır.

M.K.Atatürk”

 
Babadağ Teleferik Projesi İhale Dosyalarını İndirmek İçin Tıklayınız
 
BİZE DANIŞIN
fto İş Sağlığı ve Güvenliği
soru sorun>>
fto GEKA, Hibe Ve Teşvikler
soru sorun>>
fto Ticaret Sicil İşlemleri
soru sorun>>
fto Sektörel Sorunlar
soru sorun>>
fto Dış Ticaret
soru sorun>>
 
E-Posta Duyuru
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile ilgili duyurulardan haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılın.
 
Etkinlik Takvimi
   
Sanal Fuar
 
Sanal Fuara Katılın & Gezin
 
 
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Projeleri
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Hizmetleri
 
 
Web Sayfamızı Beğeniyor Musunuz?
 
 
BAŞKAN ÇIRALI, FTSO RAPORUNU BAŞKAN KARACA’YA TESLİM ETTİ
195 Kişi tarafından okundu 23/02/2021
 
 
 Açıklama

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) tarafından 23 Aralık 2020 - 19 Şubat 2021 tarihleri arasından online video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen FTSO Meslek Grubu Toplantıları’nın sonuç raporu hazırlandı. Raporun Fethiye Belediyesi’ne ilişkin kısmı, 13 toplantıya da başkanlık ederek üyelerden gelen öneri, talep ve şikayetleri dinleyen FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı tarafından Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya teslim edildi.

Koronavirüs (Covid-19) pandemisi nedeniyle meslek grubu toplantılarının gerçekleştirilememesi üzerine harekete geçen FTSO yönetimi, sektörlerin son durumu hakkında bilgi alarak, üyelerin öneri, talep ve şikayetlerini derlemek amacıyla toplantıları, online video konferans yöntemiyle gerçekleştirme kararı aldı. FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı başkanlığında, ilki 23 Aralık 2020 tarihinde 7 Nolu Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Grubu ile yapılan meslek grubu toplantıları, 19 Şubat 2021 tarihinde gerçekleştirilen 1 Nolu İmalatçılar Grubu toplantısıyla sona erdi. Bu süreçte yaklaşık 500 üyenin katıldığı, 13 ayrı meslek grubu toplantısına başkanlık eden Yönetim Kurulu Başkanı Çıralı, FTSO çalışmaları hakkında bilgi verdiği üyelerin, öneri, şikayet ve taleplerini dinledi.

Raporun Fethiye Belediyesi’ne ilişkin kısmı tamamlandı

Toplantılarda dile getirilen tüm, öneri, şikayet ve talepler aynı anda FTSO çalışanları tarafından not alındı. Toplantıların tamamlanmasının ardından çalışmalara başlayan FTSO, ilk olarak raporun Fethiye Belediyesi’ne ilişkin kısmını tamamladı. 10 sayfalık raporda üyelerden gelen Fethiye Belediyesi’ni ilgilendiren talepler, ‘Katı atık, işgaliye, ilan ve reklam bedelleri’, ‘Turizm bölgelerinde ve turizm sektöründe aşılama çalışması’, ‘97 sokakta çevre düzenlemesi’, ‘Paspatur’un minibüs güzergahlarına dahil edilmesi’, ‘Koylarda kaçak yapılaşma’, ‘Tarım arazilerinde kaçak yapılaşma’, ‘İnşaat sektöründe yönetmeliklerdeki ve uygulamadaki sorunlar’, ‘Fethiye Körfez kirliliği’, ‘Yat çekek yeri ve Karaot projesi’, ‘Fethiye merkezdeki trafik sıkışıklığı ve otopark yetersizliği’, ‘Ölüdeniz bölgesinde çöp ve tuvalet sorunu’, ‘Zincir marketlerin konut alanlarında ruhsatlandırılmaması’, ‘Fethiye merkezindeki sanayi sitesinin taşınması’, ‘Fuar ve kongre merkezi ihtiyacı’ ile ‘Kamp alanlarının denetlenmesi’ konu başlıkları altında toplandı.

Başkan Çıralı raporu, Fethiye Belediye Başkanı Karaca’ya teslim etti

Hazırlanan rapor, FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı tarafından belediye binasındaki makamında Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya teslim edildi. Görüşmede Başkan Çıralı ve Belediye Başkanı Karaca, üyelerden gelen talep, öneri ve şikayetler hakkında sözlü olarak da görüş alışverişinde bulundu. Görüşmede Başkan Çıralı ayrıca, Güney Ege Kalkınma Ajansı’ndan alınan hibe desteklerle gerçekleştirilen ‘Fethiye Fuar Alanı ve Kongre Merkezi Fizibilite Raporu’ ile ‘Fethiye-Seydikemer Küçük Sanayi Sitesi Fizibilite Raporu’ hakkında Başkan Karaca’ya bilgi verdi.

Görüşme sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Çıralı, yaklaşık 2 aylık süreçte ortaya çıkan raporun kendileri açısından büyük önem arz ettiğini belirtti. Üyelerin dile getirdiği sorunların çözümü konusunda atılacak tüm adımları büyük memnuniyetle karşılayacaklarını vurgulayan Başkan Çıralı, “Üyelerimizin dile getirdiği sorunlar, Fethiye halkının ortak problemleri. Taleplerin olumlu sonuçlanması durumunda ilçemiz, ekonomik ve ticari faaliyetlerin rahat sürdürüldüğü, çok daha yaşanılır bir yer haline gelecektir.” dedi.

Rapordaki taleplerin makul ve karşılanabilir olduğuna dikkati çeken Başkan Çıralı, “Öncelikle bu raporun ortaya çıkmasındaki katkılarından dolayı tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Uzun soluklu bir süreçte, kıymetli vakitlerini ayırarak bizlerle birlikte ilçemizin sorunlarına çözüm aradılar. Fethiye Belediye Başkanımız Alim Karaca da raporda yer alan talepleri çok olumlu karşıladı. Taleplerin gerçekleştirilmesi konusunda ellerinden gelen gayreti göstereceklerini belirtti. Kendilerine de yaklaşımlarından dolayı üyelerimiz ve Odamız adına teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.

 
 
Web Tasarım Birdenbire Tüm hakları Fethiye Ticaret ve Sanayi  Odası'na aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz. ©2007